Izrael

9 dni - Śladami św. Franciszka z Asyżu

Z Asyżu w 1219 roku wyruszył św. Franciszek do Ziemi Świętej, gdzie po spotkaniu z sułtanem Egiptu pozostawił swoich braci, którzy do dzisiaj są opiekunami miejsc świętych. Z okazji setnej rocznicy działalności Komisariatu Ziemi Świętej w Polsce, dla naszych Przyjaciół Ziemi Świętej, dobroczyńców i uczestników pielgrzymek do Ziemi Świętej przygotowaliśmy specjalne trasy do Włoch śladami św. Franciszka z Asyżu. W tym wariancie zatrzymujemy się przede wszystkim w Asyżu i malowniczej Dolinie Rietti, aby nawiedzić sanktuaria związane z życiem Biedaczyny z Asyżu. Odwiedzimy również Rzym, Florencję, Padwę i Wenecję, aby odkryć lub na nowo spotkać się z tymi wspaniałymi miastami bogatymi w historię, zabytki architektury i sztuki.

1/2 dzień: Wyjazd. Zbiórka w Krakowie na Placu Matejki. Wyjazd autokarem o godz. 1700. Nocny przejazd do Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego i historycznego centrum. Przejazd do Asyżu - zakwaterowanie.

3 dzień: Asyż. Bazylika św. Franciszka i św. Klary, katedra św. Rufina, spacer ulicami starego miasta, kościół San Damiano. Zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej (Porcjunkula).

4 dzień: Dolina Rieti. Zwiedzanie sanktuariów franciszkańskich związanych z życiem św. Franciszka: Poggio Bustone, Fontecolombo, Greccio, La Foresta. Przejazd do Rzymu. Zakwaterowanie w pobliżu Rzymu.

5 dzień: Watykan. Audiencja generalna z Ojcem Świętym (w czasie pobytu Papieża w Watykanie). Zwiedzanie Rzymu: Watykan - Bazylika św. Piotra, muzea Watykańskie z kaplicą Sykstyńską. Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie, Piazza Navona.

6 dzień: Rzym. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Forum Romanum, Koloseum, Łuk Konstantyna. Nawiedzenie Bazylik: św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej, św. Pawła za Murami.

7 dzień: Florencja. Zwiedzanie katedry Santa Maria dei Fiori, kościoła Santa Croce z freskami Giotta, Baptysterium, Piazza Signori, Ponte Vecchio - mostu złotników. Przejazd w pobliże Wenecji. Zakwaterowanie.

8 dzień: Wenecja. Całodzienne zwiedzanie Wenecji: Plac i Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, spacer trasą turystyczną do Ponte di Rialto. Przejazd tramwajem wodnym po Canale Grande. Nocny przejazd do Polski.

9 dzień: Powrót. Przyjazd do Krakowa w godzinach południowych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Koszt wyjazdu:  
250 zł (kwota wpisowa) i 1360 zł
Cena obejmuje: 
* 6 noclegów we Włoszech w hotelach 2*, pokoje 2-3 osobowe z prysznicem i WC * wyżywienie: śniadania (kontynentalne) oraz ciepłe kolacje * transport: przejazd komfortowym autokarem (WC, mini-barek, video, klimatyzacja) * opiekę pilota-przewodnika, zorganizowane zwiedzanie wg programu * ubezpieczenie NW i KL WARTA  
Cena nie zawiera:  
* kosztu biletów wstępu - należy przewidzieć ok.40 EUR * napojów do kolacji - płatne w restauracji u kelnera.  
Terminy:
Wyjazd z Krakowa ok. godz. 17.00. Przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię do Włoch. 
Dodatkowe informacje lub uwagi: